DARBO LAIKAS

I - V 8:00 - 17:00

ADRESAS

Birželio 23-iosios g. 25, Kaunas

Tarpblokinių sandūrų remontas ir hidroizoliacija

Daugiabučių gelžbetoninių blokinių namų tarpblokinių sujungimų remontas

Susidariusi nuomonė, kad norint remontuoti tarpblokinius sujungimus (tarpblokines siūles), būtina išardyti tarpblokinį sujungimą, pakeisti hidroizoliacinę tarpinę arba jeigu jos nėra – pripūsti poliuretaninių putų ir tik tuomet atstatyti sujungimą, naudojant tinką ar specialią hidroizoliacinę medžiagą. Tai daug darbo sąnaudų ir piniginių lėšų reikalaujanti operacija, kuri dažniausiai neišsprendžia problemos.

Mūsų tikslas yra pirmiausia su gyventojais išsiaiškinti problemą ir nustatyti jos atsiradimo priežastis, o tada parengti mažiausiai darbo sąnaudų reikalaujantį ir efektyviausią problemos sprendimą. Daug metų vykdant tarpblokinių sujungimų remontą ir jų priežiūrą, galima išskirti šiuos gyventojų nusiskundimus:

 • lietui lyjant šlampa vertikalūs ir horizontalūs buto kambarių kampai;
 • nuolatos, net ir nelyjant, šlampa buto kambarių kampai;
 • pelyja buto kambarių kampai;
 • šlampa ir pelyja sienų plokštumos;
 • pučia vėjas prie grindų ar kambarių kampuose;
 • kambariuose jaučiamas skersvėjis.

Įvertinus gyventojų nusiskundimus ir vizualiai namo išorėje apžiūrėjus buto ir namo tarpblokinius sujungimus, bei gelžbetoninių plokščių paviršius probleminio buto zonoje, priimamas tinkamiausias iš žemiau išvardintų sprendimų:

 • tarpblokinių sujungimų hidroizoliacija;
 • gelžbetoninių plokščių paviršių hidroizoliacija;
 • gelžbetoninių plokščių paviršių termokeraminė hidroizoliacija, naudojant specialų hidroizoliuojantį ir pašiltinantį sandariklį;
 • tarpblokinų sujungimų šiltinimas ir hidroizoliacija;
 • tarpblokinių sujungimų išardymas, šiltinimas, po to tarpblokinio sujungimo tarpo tinko atstatymas ir hidroizoliavimas.

Darbams naudojami specialūs sertifikuoti sandarikliai „Sandariklis MS“ , atitinkantys standarto keliamus reikalavimus.

Tarpblokinių sujungimų (siūlių) hidroizoliacija

Tai mažai įskilusių tarpblokinių sujungimų tarpo užtepimas specialiu sandarikliu „Sandariklis MS“, kuris nepraleidžia vandens į sujungimo kanalą. Šis būdas naudojamas, kai tarpblokinis sujungimas pralaidus tik lyjant. Šis būdas taip pat taikomas esant pavieniams gelžbetoninio paviršiaus įtrūkimams.

Gelžbetoninių plokščių paviršių hidroizoliacija

Kai lietui lyjant šlampa buto sienų paviršius, išorinis gelžbetoninių plokščių paviršius hidroizoliuojamas specialiais fasadiniais dažais MS-HT-Protec su labai lengvais keramikiniais užpildais, kurie nepraleidžia vandens į vidų, tačiau leidžia jam garuoti į išorę. Kai buto sienos paviršius drėgsta pastoviai, matuojama sienos paviršiaus temperatūra ir nustatoma galima taip vadinamo rasos taško temperatūra. Jei sienos paviršiaus temperatūra artima rasos taško temperatūrai, bloko paviršius išorėje hidroizoliuojamas specialiu termokeraminiu sandarikliu. Darbo patirtis rodo, kad pritaikius šį sandariklį, sienos vidaus paviršiaus temperatūra, nesikeičiant kambario charakteristikoms, padidėja 2-4 laipsniais. Tuo pačiu atitolinamas rasos taško susidarymas.