Blokų sandūrų (siūlių) remontas

Daugiabučių gelžbetoninių blokinių namų tarpblokinių sujungimų remontas

Susidariusi nuomonė, kad norint remontuoti tarpblokinius sujungimus (tarpblokines siūles), būtina išardyti tarpblokinį sujungimą, pakeisti hidroizoliacinę tarpinę (arba - jei jos nėra – pripūsti poliuretaninių putų) ir tik tuomet atstatyti sujungimą, naudojant tinką ar specialią hidroizoliacinę medžiagą. Tai daug darbo sąnaudų ir piniginių lėšų reikalaujanti operacija, kuri dažniausiai neišsprendžia problemos.
Mūsų tikslas yra pirmiausia su gyventojais išsiaiškinti problemą ir nustatyti jos atsiradimo priežastis, o tada parengti efektyviausią, t.y. mažiausiai darbo sąnaudų reikalaujantį ir pigiausią, sprendimą.
Daug metų vykdant tarpblokinių sujungimų remontą ir jų priežiūrą, galima išskirti šiuos gyventojų nusiskundimus:
- lietui lyjant šlampa vertikalūs ir horizontalūs buto kambarių kampai;
- pastoviai, net nelyjant, šlampa buto kambarių kampai;
- pelyja buto kambarių kampai;
- šlampa ir pelyja sienų plokštumos;
- pučia vėjas prie grindų ar kambarių kampuose;
- kambariuose jaučiamas skersvėjis.

Įvertinus gyventojo nusiskundimus ir vizualiai namo išorėje apžiūrėjus buto ir namo tarpblokinius sujungimus bei g/b plokščių paviršius probleminio buto zonoje, priimamas tinkamiausias iš žemiau išvardintų sprendimų:
tarpblokinių sujungimų hidroizoliacija
g/b plokščių paviršių hidroizoliacija
g/b plokščių paviršių termokeraminė hidroizoliacija, naudojant specialų hidroizoliuojantį ir pašiltinantį sandariklį.
tarpblokinų sujungimų šiltinimas ir hidroizoliacija
tarpblokinių sujungimų išardymas, šiltinimas, po to tarpblokinio sujungimo tarpo tinko atstatymas ir hidroizoliavimas
Darbams naudojami specialūs sertifikuoti sandarikliai „Sandariklis MS“ , atitinkantys standarto keliamus reikalavimus.

Tarpblokinių sujungimų (siūlių) hidroizoliacija

Tai mažai įskilusių tarpblokinių sujungimų tarpo užtepimas specialiu sandarikliu „Sandariklis MS“, kuris nepraleidžia vandens į sujungimo kanalą. Šis būdas naudojamas, kai tarpblokinis sujungimas pralaidus tik lyjant. Šis būdas taip pat taikomas esant pavieniams g/b paviršiaus įtrūkimams.

G/b plokščių paviršių hidroizoliacija

Kai lietui lyjant šlampa buto sienų paviršius, išorinis g/b plokščių paviršius hidroizoliuojamas specialiais fasadiniais dažais MS-HT-Protec su labai lengvais keramikiniais užpildais, kurie nepraleidžia vandens į vidų, tačiau leidžia jam garuoti į išorę. Kai buto sienos paviršius drėgsta pastoviai, matuojama sienos paviršiaus temperatūra ir nustatoma galima taip vadinamo „rasos taško“ temperatūra. Jei sienos paviršiaus temperatūra artima „rasos taško“ temperatūrai, bloko paviršius išorėje hidroizoliuojamas specialiu termokeraminiu sandarikliu. Darbo patirtis rodo, kad pritaikius šį sandariklį sienos vidaus paviršiaus temperatūra, nesikeičiant kambario charakteristikoms, padidėja 2-4 laipsniais. Tuo pačiu atitolinamas „rasos taško“ susidarymas.

G/b plokščių sujungimų (siūlių) šiltinimas

Šis būdas taikomas, kai prie buto grindų jaučiamas vėjas, kambarių vertikalūs ir horizontalūs kampai pastoviai drėgni ir paviršiai pelyja. Šiuo atveju į tarpblokinio sujungimo kanalą injekciniu būdu (gręžiant skyles) pripučiama poliuretaninių putų. Tai pranašesnis ir pigesnis būdas, nei tarpblokinių sujungimų ardymas pašalinant apsauginį tinką.
Išardant tarpblokinius sujungimus, sugadinama hidroizoliacinė (prieš vėjinė) tarpinė, senesniuose namuose pažeidžiamos įpresuotos pakulos, o naujos statybos namuose išimama guminė tarpinė, kurios neįmanoma įstatyti, pripurškus į sujungimo kanalą poliuretaninių putų. Po to reikalingos papildomos sąnaudos, atstatant suardytą apsauginį tinko sluoksnį. Kad nereiktų sujungimo tarpus tinkuoti, tarpblokinius sujungimus mėginama užtaisyti hidroizoliaciniu poliuretaniniu sandarikliu ( jo užtepamas storas sluoksnis apie 2-3cm kuris „nekvėpuoja“ ), suformuoja labai lengvai mechaniškai pažeidžiamą guminį intarpą. Laikui bėgant tokio intarpo pakraščiai atplyšta. Tai aktualu namo pirmuose aukštuose.
Mūsų siūlomu metodu tarpblokinio sujungimo kanalo konstrukcija neardoma, tik pro išgręžtas skyles pripurškiama poliuretaninių putų. Po paros nuvalomi sustingusių putų likučiai, pataisomas apsauginis tinko sluoksnis ir ant viršaus užtepamas hidroizoliacinio sandariklio „Sandariklis MS“ sluoksnis. Sukietėjęs šis silikonizuotas sandariklis „MS“ yra elastingas, nepraleidžia vandens iš išorės į vidų, o iš vidaus vandens garai gali pasišalinti. Todėl, priešingai nei su kitais sandarikliais, tarpblokinis sujungimas „kvėpuoja“.
Šiuo metodu apšiltinus visus daugiabučio namo tarpblokinius sujungimus, pastebėta, kad pirmais metais šilumos sunaudojimas mažėjo 20 % (Kaunas, Kėdainiai, Šiauliai, Alytus).